Společnost Apple v posledních deseti letech dokázala v mnohém změnit chápání dnešního světa. Díky jejich chytrému telefonu iPhone a tabletu iPad došlo k odstartování éry smartphonu. Dnes má chytrý telefon každý z nás. A právě proto se mnozí světoví novináři domnívají, že Apple chystá v nejbližší době velký vstup do rozšířené reality.

Podle světoznámého novináře Robert Scoble celá část vývojového střediska Applu v Cupertino (Kalifornie USA) spolupracuje s německou firmou Carl Zeiss, která patří mezi špičku optických technologií.

Robert Scoble na svém Facebookovém profilu uvedl, že zaměstnanec firmy Carl Zeiss potvrdil zvěsti, že Apple a Carl Zeiss pracují na vývoji brýlích pro rozšířenou realitu. Navíc potvrdil zvěsti, že by měli být nové brýle od Applu představeny již v tomto roce 2017.

Většina odborníků předpokládala, že nové brýle pro rozšířenou realitu od Applu budou představeny až v roce 2018.

Koncept brýlí Apple Glass (zdroj: youtube.com)

Apple jde jinou cestou

Již před lety Apple dokázal, že jejich vizionářská činnost je trefná. V roce 2013 Apple zakoupil společnost PrimeSense, která se zabývá vývojem 3D snímací technologií, která byla vytvořena původně pro Xbox Kinect. Dnes pracuje více jak 600 inženýrů v Izraeli na 3D senzoru, který bude zabudován v televizích, iPhonech, iPadech apod.

Apple se tak chce vydat odlišnou cestou oproti firmám HTC, Oculus a Sony, které se zaměřili na vývoj virtuální reality s jejich headsety. Dá se předpokládat, že Apple se bude chtít stát leadrem na celosvětovém trhu s rozšířenou realitou. Vzorem jim určitě byl projekt Google Glass.

Video nabízí představení konceptu Apple Glass.

Rozšířená realita má větší budoucnost

Podle slov generálního ředitele společnosti Apple (Tim Cook) je virtuální realita schopna osobu obklopit a ponořit do úmělého světa, který může být v pohodě a reálný. Ale větší obchodní potenciál v blízké době bude mít právě rozšířená realita.

Společnost Apple si navíc 31.ledna 2017 nechala patentovat u Amerického patentováho a známkového úřadu (USPTO) patento pod číslem – No. 9,560,273, který detailně popisuje systém jak mohou bý virtuální informace zobrazovány v reálném světě.

Ačkoliv se stále jedná o spekulace a nejsou zatím pádné důkazy pro nové brýle od společnosti Apple, je zřejmé, že Apple chystá něco velkého z oblasti rozšířené reality. Spolupráce se společností Carl Zeiss toho může být důkazem.

Rekapitulace
Datum:
Název:
Apple Glass - chytré brýle pro rozšířenou realitu od Applu
Hodnocení autora:
5