Pokud máte malé děti, které navštěvují školku nebo první třídu, je čas je začít připravovat na masivní nástup rozšířené reality. Malé děti se učí novým věcem mnohem rychleji než dospělé osoby. Seznamte vaše děti již dnes s možnostmi rozšířené reality. V budoucnu tak získají náskok před ostatními.

Ať chceme nebo ne, rozšířená realita se stane během pár let běžnou součástí našeho života, tak jako se jimi staly chytré telefony. Dnes si mnoho malých dětí hraje hry na mobilních telefonech nebo tabletech a přijde jim to zcela normální, že mohou ovládat díky pohybům pohádky, stavebnice nebo ovoce.

A věřte, že během pár let budou mobilní telefony umožňovat mnohem více. Dítě si jednoduše otevře knížku, ve které budou obrázky zvířátek z domácí farmy. Dítě bude zvídavé a bude se chtít dozvědět více informací o životě zvířátek na farmě. Jednoduše si vezme mobilní telefon na kterém zapne kameru a namíří telefon na obrázek. Během pár vteřin se dítěti zobrazí na mobilním telefonu oživlá zvířatka a jejich život na farmě.

Zdá se vám to jako sci-fi? Tak věřte, že opak je pravdou a takovéto knížky se již dnes prodávají!

Mobilním telefonem to vše začíná

Proto si osobně myslím, že je vhodné děti připravit na novou éru v podobě rozšířené reality. Dnes nám příjde běžné, že každé dítě má svůj mobilní telefon. A právě telefony otevřou zcela nový pohled na svět.

Bohužel školní systém není tak průžný, aby děti učil novým technologickým érám. A právě rozšířená realita způsobý velký převrat, jako tomu bylo s nástupem osobních počítačů.

Během pár let pak našim dětem příjde zcela normální, že příjdou ze školy dom a první co udělají, že si nasadí 3D brýle. Už se nebudou dívat na televizi v obyvacím pokoji, ale budou sledovat televizi po celém domě. A bude toho mnohem více.

Máme se bránit před nástupem rozšířené reality?

Můžete se snažit vaše děti ochránit před touto technologií, ale dle našeho úsudku jim spíše znepříjemníte život v budoucnu. Plno pracovních pozic během 10 let vymizí. Už nebudou muset pracovnici stát a ovládat CNC stroje, protože automatizace přichází mílovými kroky. Během pár let budou jezdit taxiky a tramvaje bez řidičů, prodavaček v obchodech ubyde a tištěná media se stanou historií.

Rozšířená realita přinese tolik velkých změn, které si nyní ještě neumíme ani představit. Microsoft představit své holografické brýle HoloLens, které si můžete již nyní koupit. Jejich cena dělá tuto technologii většině zákazníků dnes nedostupnou, ale během pár let se technologie pro rozšířenou realitu rapidně zlevní. Pak bude zcela běžné, že v každé domácnosti budou brýle pro rozšířenou realitu.

S HoloLens si můžete užít i mnoho zábavy, jako je ukázano ve videu.

A proto si myslím, že dnes nemá cenu se snažit dítě ochranit před nástupem rozšířené reality.  Protože v jeho dospělosti bude rozšířená realita běžnou součástí života.

Rekapitulace
Datum:
Název:
Rozšířená realita je budoucností nejen pro naše děti.
Hodnocení autora:
5