Dnes bychom vám rádi představili v krátké recenzi aplikaci využívající rozšířené reality. Zajímate-li se z jakéhokoliv důvodu o anatomii lidského těla, existuje skvělá apliace s názvem Anatomy 4D, která představuje lidské tělo z nového úhlu pohledu.

Aplikace přináší novou možnost prohlížet si anatomii lidského těla v pohodlí vašeho domova. Stačí vám již zmiňovaná aplikace Anatomy 4D, kterou si stáhnete do svého mobilního telefonu nebo tabletu. Aplikace je velmi vhodná pro studenty, kteří názorně uvidí vše co se naučí v hodinách biologie.

Instalace a prohlížení pomocí rozšířené reality

Jestliže vás aplikace Anatomy 4D zaujala, navštivte jejich domovskou stránku, kde najdete odkazy, kde lze tuto aplikaci stáhnout. Jak sami tvůrci uvádějí v popisku aplikace je nutné si po instalaci vytisknout archy s dostupnými informacemi. Tyto archy najdete v hlavním menu aplikace. Pak už jen stačí vytištěný obrázek položit na rovnou plochu a pomalu se přiblížit zařízením (se spuštěnou aplikací) k tomuto obrázku.

Ukázka karet pro aplikaci Anatomy 4D

Prostřednictvím této aplikace pak uvidíte ohromující a zcela interaktivní model celého lidského těla nebo srdce. Apliace Anatomy 4D využívá všech možností rozšířené reality a ukazuje způsob nového vzdělávání pro 21. století.

Anatomie lidského těla z blízka

Mezi hlavní přednosti této aplikace patří:

  • Informace o lidském těle nebo srdci.
  • Možnost označit/zobrazit jednotlivé orgány individuálně. Jednoduše si tak můžete nechat zobrazit pouze svalový nebo dýchací systém.
  • Možnost výběru mezi mužským a ženským tělem.
  • Možnost přiblížení jednotlivých orgánů a jejich prozkoumání.
  • Zábavné a poučné představení anatomie lidského těla pomocí mobilního telefonu.

Náhled aplikace Anatomy 4D

Vývojářům se povedlo velice pěkně zpracovat anatomii lidského těla do zábavné aplikace s využitím rozšířené reality, která osloví nejen studenty. Za nás tuto aplikaci vřele doporučujeme. Pro rychlou předsavu o anatomii našeho těla je zcela dostačující a názorná. Využívat mohou tuto aplikaci také učitelé, pokud mají ve svých školách možnost vyučování s pomocí tabletů.

Rekapitulace
Datum:
Název:
Skvělá apliace pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco více o anatomii lidského těla.
Hodnocení autora:
5